‘Us besykje ûs’
De middag begon met een welkom en korte voorstelronde. Zo kon men meteen bedenken met wie men die middag nader wilde kennismaken. Daarop kreeg ieder een plattegrondje voor een rondwandeling op eigen gelegenheid en gingen we ‘op pad’. Terwijl de zon doorbrak, liepen her en der pratende en wijzende groepjes voor een wandeling van ongeveer 20 minuten.
Terug in de koele schuur vertelde Madelon over de 5 verschillende projecten die zich – letterlijk- rondom deze boerderij afspelen:
– een pilot voor bloemrijke dijken,
– regeneratief beweiden met 52 schapen,
– een voedselbosrand op het erf zodat de oude boerderij weer mooi tussen de bomen komt te staan,
– een ‘proeftuin’ met vaste eetbare planten om te weten te komen wat er echt goed groeit op klei (heel leerzaam!)
– en een laaggelegen weiland dat min of meer aan de natuur gegeven is.
Een inspirerende middag met een fijne ongedwongen sfeer, mooie connecties en drukke uitwisseling van telefoonnummers. Na afspreken van de volgende meeting én een vrolijk “tot de volgende” ging ieder zijns weegs. Met goedvinden van iedereen deelt Madelon de lijst met genodigden en aanwezigen en haar toelichting op papier. Van haar “Goed gegaan, niet gegaan” kunnen we allemaal veel leren!

Woensdagmiddag 10 september 2025 van 15:00 tot 17:00 uur is de volgende bijeenkomst – op een andere locatie. Alle Noordelijke ‘voedselbossers’ zijn welkom !
Wie er bij was op Koldyk, wordt automatisch weer uitgenodigd. Wil je er ook bij zijn, graag tijdig aanmelden via madelon.oostwoud@xs4all.nl.
Wil je aansluiten bij de provinciegroep Friesland? Stuur dan een mail aan Madelon Oostwoud madelon.oostwoud@xs4all.nl.
—
Zit jij in een andere provincie kijk dan op de pagina over alle provinciegroepen om te zien bij wie je je in jouw provincie kunt melden.






