Kennis, inspiratie & community
Wij willen de voedselbosbeweging groter maken. En professioneler. En, we willen dit samen doen met jou, de voedselbosenthousiast. Je kunt op allerlei manieren meedoen op dit platform. Maak snel een gratis account, bekijk alle voedselbossen, doe een van onze cursussen of lees meer en word ook lid van de vereniging.
556 Voedselbossen
2242 Leden
1649 Hectare

Help mee om de voedselbosbeweging groter te maken
Vereniging Voedsel uit het Bos bundelt de steeds groter groeiende bottom-up beweging die niet alleen ziet dat het anders moet in de natuur en de landbouw, maar die daadwerkelijk land koopt, bomen plant, burgerinitiatieven ontplooit en nu al begint te oogsten en te verwerken. Gezond voedsel voor mens en planeet. Uit voedselbossen.
Wij zijn geen tijdelijk project, maar een lange termijnbeweging. Honderden gemotiveerde leden -vrijwilligers-, gesteund door een klein en betrokken team dat coördineert, organiseert, projecten aanvraagt, verbindt en mogelijk maakt. We zijn nu ook een ANBI erkende instelling. Als jij doneert heb je dus belastingvoordeel. En, met jouw gift ondersteun je dit belangrijke werk.
Nieuws
Nieuwsoverzicht →Cursusaanbod
Onze jaartraining heeft drie, afzonderlijk of in iedere combinatie af te nemen onderdelen: basis, ontwerp en voedselbosplan. Daarnaast geven we ook een driedaagse training om zelf je plantgoed te leren vermeerderen en een driedaagse verdiepingscursus bodem.

Module voedselbosplan: nov-dec 2027 (online)
Start: vr 05 nov 2027
Eind: vr 17 dec 2027
Bekijk cursus
Modulaire Jaartraining voedselbossen: mei-december 2027
Start: vr 21 mei 2027
Eind: vr 17 dec 2027
Bekijk cursus556 Voedselbossen
2242 Leden
1649 Hectare
Kennis
Kennisoverzicht →
Vier voedselbosthema’s en hun onderbouwing
Stichting Voedselbosbouw heeft in 2018 vier voedselbosthema’s uitgewerkt. Voor landgoed Welna, maar natuurlijk ook interessant voor andere voedselbossen. Hieronder zie je ze staan. Als je erop klikt krijg je meer informatie. Onder ieder thema maar ook onder aan deze
Meer lezen →Wie zijn onze docenten?
Wij willen dat je leert van de topexperts uit het vak. Die zelf allemaal eigenwijze pioniers zijn, maar wel samen één verhaal vertellen. Over hoe je overvloed aan het werk zet en de natuur leert begrijpen.

Wouter van Eck

Martijn Aalbrecht

Evelyn Derksen

Marieke Karssen

Marly Bonten

Arne Driessen

Anje Poortman

Liesbeth van Bemmel

Linda Buijsman

Jan Degenaar

Jan Huijgen

Joke Feenstra

Maarten Jansen

Madelon Oostwoud

Taco Blom

Weruschca Kirkegaard

Wide van der Kooij

Maarten Schrama

Frank de Gram

Frank Gorter

Sonne Copijn

Teryl and Claudia Chapel
Iets te vragen of aan te bieden? Deel het op het prikbord
Heb je wat te bieden? Enthout bijvoorbeeld, of zaden. Of heb je wat te vragen? Hulp bij plantdagen of zoek je land? Zoek niet langer en zet het op het prikbord.

